Οι μαθητές του Γυμνασίου με λυκειακές τάξεις Φούρνων, σε συνεργασία με το Junior Achievement Greece (Σωματείο Επιχειρηματικότητας Νέων) δημιούργησαν και φέτος μία εικονική επιχείρηση με σκοπό να φέρουν τις νέες τεχνολογίες πιο κοντά στους κατοίκους του νησιού! Έτσι δημιούργησαν την ιστοσελίδα https://digitalfournoi.weebly.com που στόχο έχει:

• Να προβάλλει τα προϊόντα του νησιού
  • Να προβάλλει τις επιχειρήσεις και τους παραγωγούς
  • Να δώσει τη δυνατότητα σε όσους ενδιαφέρονται να αναρτούν ηλεκτρονικά “Μικρές Αγγελίες”
  • Να ενημερώνει τους κατοίκους για περιβαλλοντικές και άλλες δράσεις ώστε να μπορούν οι ίδιοι να συμμετέχουν σε αυτές!

Συμμετοχή στην έκθεση της Θεσσαλονίκης!

Αποκορύφωμα της δουλειάς των παιδιών, αποτελεί η συμμετοχή του Σχολείου μας στην ετήσια έκθεση που οργανώνει το ΣΕΝ στη Θεσσαλονίκη, για τα σχολεία που έχουν υλοποιήσει παρόμοια προγράμματα.

Η μαθητική επιχείρηση “Digital Fournoi”